Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Nasi uczniowie na Dniach Otwartych

Marzec to dla III klasy gimnazjum i 8 klasy  Szkoły Podstawowej czas poważnych decyzji. Dni otwarte są szansą by poznać życie szkół ponadgimnazjalnych od środka. 21 marca o 8.00 wyruszyliśmy na wycieczkę po lokalnych placówkach. Odwiedziliśmy I LO w Kartuzach czyli popularną „Klasztorną”, Zespół Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy na ulicy Mściwoja, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących na Wzgórzu Wolności oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Odwiedzone placówki kusiły uczniów swoją ofertą. Poznawaliśmy nauczycieli i specyfikę życia wymienionych szkół. Nasi przyszli absolwenci poznawali całą ofertę edukacyjną. Mogli usłyszeć od tamtejszych uczniów jak wygląda życie w danej szkole i jak przebiega w niej proces edukacji. Zostaliśmy oprowadzeni po salach lekcyjnych oraz wzięliśmy udział w atrakcyjnych zajęciach z różnych przedmiotów. Było kolorowo, sympatycznie i ciekawie. Parę minut po godzinie 14 wróciliśmy do Szopy. Tak intensywna wycieczka pozwoli naszym uczniom podjąć słuszne decyzje co do wyboru swojej przyszłej ścieżki kariery.