Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Zajęcia edukacyjne z ekologii oraz wizyta w pracowni ceramiki

18 marca uczniowie zerówki oraz klasy pierwszej, pojechali na wycieczkę do Chmielna. Wzięli tam udział w ciekawych zajęciach z ekologii, które odbyły się w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Chętnie słuchały wykładu przygotowanego przez panie, jak też chętnie brały w nim udział, zabierając głos i dzieląc się swoją wiedzą zdobytą na lekcji. Zagadnienia dotyczyły ekologii, zdrowej żywności, odpadów i segregacji śmieci. Dzieci też przedstawiały swój program naprawy i ochrony środowiska, dyskusja była ciekawa. Podczas zajęć rozwiązywały różne zagadki i rebusy, które skrywały w sobie hasła związane z ekologią. Miały też możliwość zbadać co zawierają niektóre produkty, korzystając z aplikacji multimedialnej przy użyciu tabletów. Zdobytą wiedzę utrwalały przy zabawie              z chustą animacyjną. Na koniec dzieci układały wielkie puzzle przedstawiająca rybaka naprawiającego sieci. Następnym punktem wycieczki była pracownia garncarska rodziny Neclów. Uczniowie po wysłuchaniu zasad pracy przy kole garncarskim sami spróbowali swych sił. Było dużo zabawy, radości ale też skupienia, gdyż każdy z uczestników chciał własnoręcznie wykonać gliniane dzieło: dzbanek, wazonik, miseczkę w kształcie serca itp. Pobyt w pracowni uwieńczono zwiedzaniem Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, gdzie uczniowie mogli podziwiać dzieła wykonane przez pokolenie rodziny Neclów. Mieli możliwość poznania pracy garncarza dawniej i dziś. Zwiedzanie zakończono wizytą w sklepiku z pamiątkami. Wyprawa była ciekawa i pouczająca. Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni.