Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Piknik ekologiczny WIOSNA W OGRODZIE

Dnia 11 kwietnia 2019 r. uczniowie klas III-VII „Małej Szkoły” w Szopie wzięli udział w pikniku ekologicznym WIOSNA W OGRODZIE, zorganizowanym przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Celem pikniku było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz zmotywowanie ich do dbania o środowisko.

Podczas pikniku dzieci podzielone zostały na grupy i uczestniczyły w zajęciach z animatorami. Poznały różne metody twórczego wykorzystania papieru i wykonały, m.in. dywanik z jeansów, domki dla pszczół oraz donicę z wikliny. Atrakcji podczas imprezy było co niemiara, co zapewniło zarówno doskonałą zabawę, jak i liczne walory edukacyjne. Mimo niesprzyjającej pogody, która próbowała przestraszyć naszych uczniów, największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w terenie. Pan Artur Sikorski wprowadził dzieci w tajniki survivalu. Survival to obcowanie z naturą, które daje mnóstwo satysfakcji, wycisza i uspokaja, lecz także pozwala docenić wartość podstawowych rzeczy, które wydają się nam tak zwyczajne, jak woda i ogień, a także uczy szacunku dla przyrody.

Piknik realizowany był w ramach projektu „Poczuj miętę do przyrody”. Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz wspólnie spędzony czas.