Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Sadzenie lasu

Dzisiaj, 13 kwietnia 2019 r., od godziny 10.00 do niemal 13.00, wolny czas z ochotnikami spędziliśmy w lesie. Nie zbieraliśmy grzybów, bo na to jeszcze za wcześnie, nie zbieraliśmy też śmieci, ale za to zrobiliśmy też coś bardzo pożytecznego. Zasadziliśmy młodymi sadzonkami drzewek spory kawałek ziemi (ok. 1,20 ha) na terenie leśnictwa Bącka Huta. W tym roku frekwencja może nie była taka, jak ubiegłymi latami, na co wpływ miały różne czynniki – niska temperatura, egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów, a także strajki. Mimo to nasza placówka miała swoich reprezentantów, za co bardzo dziękujemy Uczniom, którzy wzięli w niej udział. Podobnie sytuacja tyczyła się innych szkół, które także reprezentowały nieliczne grupy, ale pojawiły się, jak np. z Mirachowa, Kamienicy Królewskiej, a także grupa harcerzy z Kartuz. Po ciężkiej pracy udaliśmy się do Stacji Turystycznej „Lubygość”, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek w postaci żurku, kiełbasek, placków ziemniaczanych i oczywiście ciasta. Akcja zakończyła się po godzinie 14.00.