Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Dwie drużyny z Szopy najlepsze w BRD w Sierakowicach!

W środę, 8 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Sierakowicach odbyły się gminne zawody BRD – Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Turniej przebiegł w dwóch grupach rywalizacyjnych: I grupa- uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (2 dziewczynki, 2 chłopców) oraz grupa II- pozostali uczniowie z SP i gimnazjum (grupa trzyosobowa).

Reprezentanci „Małej Szkoły”:

 • grupa I: Aneta Bobkowska, Izabela Klamrowska, Kacper Choszcz, Artur Okrój;
 • grupa II: Przemysław Bobkowski, Bartłomiej Lorbiecki, Michał Lorbiecki.

Jak co roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z przepisów ruchu drogowego, wypełniając test oraz prawidłowo jeżdżąc na rowerze po trasie miasteczka ruchu. Zawodnicy musieli sobie również poradzić z zadaniem z zakresu udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdzana była także umiejętność pokonywania toru przeszkód, który składał się z sześciu elementów.

Tak, jak w ubiegłym roku uczniowie z Szopy okazali się bezkonkurencyjni, zarówno w grupie I i grupie II zajęli 1. miejsce! I jutro, 9 maja będą reprezentować Gminę Sierakowice w eliminacjach powiatowych w Kartuzach.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem, uzyskując najlepszy wynik w gminnych eliminacjach Turnieju BRD, został Michał Lorbiecki!

Klasyfikacja końcowa:

grupa I:

 1. ZSP w Szopie – 50 pkt.;
 2. SP w Mojuszu – 88 pkt.;
 3. SP w Jelonku – 97 pkt.;
 4. SP w Puzdrowie – 103 pkt.;
 5. SP w Sierakowicach – 112 pkt.;
 6. SP w Tuchlinie – 115 pkt.;
 7. SP w Gowidlinie – 115 pkt.;
 8. SP1 w Sierakowicach – 132 pkt.;
 9. SP w Załakowie – 147 pkt.

grupa II:

 1. ZSP w Szopie – 21 pkt.;
 2. SP w Mojuszu – 60 pkt.;
 3. SP w Puzdrowie – 65 pkt.;
 4. SP1 w Sierakowicach – 74 pkt.;
 5. SP w Jelonku – 77 pkt.;
 6. SP w Lisich Jamach – 84 pkt.;
 7. SP w Gowidlinie – 85 pkt.;
 8. SP w Tuchlinie – 87 pkt.

 

Za zaangażowanie uczniów w przygotowania do turnieju i za satysfakcjonujący wynik dziękują opiekunowie – Przemysław Łagosz i Dorota Kobiela :-)