Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Dzieci@sieci

Dzisiaj, 21 maja uczniowie z kl. III-VI wybrali się do Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach na spektakl „dzieci@sieci”. W przedstawieniu poruszony był problem zagrożeń w sieci. Mimo, iż Internet to wspaniałe osiągnięcie współczesności, to jednak trzeba pamiętać o ciemnej stronie tzw. sieci. Wykonawcy spektaklu próbowali ostrzec dzieci przed niebezpieczną stroną Internetu: przemocy w sieci, nadużywanie wizerunku, obrażanie, wyśmiewanie. Oczywiście, Internet to nie samo zło. Znajdziemy tam również mnóstwo atrakcji: ciekawe wiadomości, gry edukacyjne, filmy itp. W spektaklu zwrócono również uwagę na edukacyjną i rozrywkową rolę Internetu. Dopełnieniem świetnej gry aktorskiej były ciekawe kostiumy oraz muzyka. Przedstawienie było bardzo pouczające, ponieważ przestrzegało przed fałszywymi przyjaciółmi, którzy zastawiają w sieci różne pułapki. Spektakl był ciekawy, intrygujący i wciąż aktualny, ponieważ duża liczba osób zmaga się z nękaniem w sieci.