Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Sprawdzian Trzecioklasisty

Dzisiaj, 9 maja uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej przystąpili do swojego pierwszego egzaminu: Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Sprawdzian rozpoczął się filmem terapeutycznym z Bratkiem, który miał na celu ograniczyć stres towarzyszący dzieciom przed sprawdzianem. Głównym bohaterem filmu jest Bratek, który pokazuje skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudza w dzieciach poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadania. Sprawdzian podzielony był na 3 części. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz dodatkowo z przyrody. W ciszy i skupieniu rozwiązywali poszczególne testy. Sprawdzian miał za zadanie nie tylko podsumować trzyletni etap nauki dzieci, ale także umożliwić uczniom zapoznanie się z formułą egzaminów, co będzie pomocne w dalszej edukacji.