Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Tego jeszcze nie było! Dwie drużyny z Szopy najlepsze w województwie pomorskim!

Szopianie okazali się najlepsi w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego jaki odbył się w dniach 24-25.05.2019 r. w Garczynie k. Kościerzyny. Po raz pierwszy w historii Szopianie zajęli dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach i to Oni będą reprezentować województwo pomorskie w Bochni na południu Polski w Finale Centralnym BRD!

Dodatkowo zgarnęliśmy też dwa rowery bo to nasi zawodnicy: Kacper Choszcz w grupie młodszej i Michał Lorbiecki w grupie starszej okazali się najlepszymi zawodnikami turnieju. W grupie młodszej II miejsce zajęła Aneta Bobkowska, zaś III miejsce – Iza Klamrowska. Czyli w grupie młodszej zgarnęliśmy całe podium. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek podczas ostatnich kilkunastu lat któraś ze szkół zgarnęła tyle nagród w jednym finale!

W kategorii młodszej udział wzięło 19 drużyn – przedstawicieli powiatów z terenu województwa pomorskiego, w kategorii starszej – 21 najlepszych drużyn. Drużyny pochodziły m.in. z: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Żelistrzewa, Żelkowa, Trumiejek, Malborka, Słupska, Krzemieniewa, Cedr Małych, Myślenic, Tczewa, Kłodawy, Nowego Dworu, Jabłowa, Linii, Dretynia, Łupawy, Nowego Stawu, Kościerzyny, Stegny, Czerska.

Finał Centralny BRD odbędzie się w Bochni, w kopalni soli, w dniach 4-6.06.2019 r. Tor przeszkód zostanie wyznaczony w podziemiach kopalni!

http://www.mikluszowice.pl/brd/

Bardzo dziękuję pani Dorocie Kobieli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu! Ja chyba też troszkę przyłożyłem się do tego wyniku.

Przede wszystkim dziękuję uczniom za podjęty trud i osiągnięty wynik! Za dziesiątki godzin spędzonych na testach, pierwszej pomocy i torze przeszkód. To ogromny sukces! Ale teraz czeka nas jeszcze więcej pracy! Musimy przecież godnie reprezentować naszej województwo!

Przemysław Łagosz, dyrektor