Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

WYCIECZKA DO PKO BP w Sierakowicach.

WYCIECZKA DO PKO BP w Sierakowicach.
W dniu 06.06.2019 roku uczniowie klasy I z Szopy odwiedzili Bank PKO BP w Sierakowicach. Gdy dzieci przekroczyły próg banku od pierwszych chwil były zafascynowane tą instytucją. Zostały mile powitane przez Panią Dyrektor, oraz innych pracowników banku. Przewodnikiem była Pani Dyrektor, która wytrwale oprowadzała nas po banku i opowiadała o jego pracy. W pierwszej kolejności grupa obejrzała salę obsługową klienta. Dzieci dowiedziały się czym zajmują się poszczególni pracownicy oraz jakie sprawy mogą załatwić tutaj klienci. Uczniowie ponadto poznali monety i banknoty obowiązujące w naszym kraju, jak i walutę innych krajów. Dowiedziały się jak pieniądze zabezpieczone są przed fałszowaniem oraz jakie są sposoby na ich szybkie przeliczanie. Pani kasjerka pozwoliła uczniom przeliczyć bilon za pomocą specjalnej liczarki. Miłą niespodzianką było spotkanie z maskotką żyrafą, która rozdała dzieciom balony z logo banku i poczęstowała słodyczami, na koniec spotkania z żyrafą wykonano wspólne zdjęcie. Podsumowaniem wizyty był mini quiz, dzięki któremu dzieci mogły sprawdzić czy uważnie słuchały i co zapamiętały z wiadomości przekazanych przez Panią Dyrektor, oraz innych pracowników banku. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał od Pani Dyrektor torbę z licznymi upominkami. Dzieci za tak pouczające i pełne wrażeń spotkanie podziękowały wręczając symbolicznego kwiatka. Nasza wizyta w banku była bardzo pouczająca i dostarczyła miłych wrażeń. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z pracownikami banku oraz utwierdzili się w przekonaniu, że warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi.