Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Wycieczka do ZOO

W dniu 07.06.2019 roku klasa I, II,III uczestniczyła w wycieczce do ogrodu zoologicznego w Gdańsku – Oliwie. Pogoda dopisała i słoneczko towarzyszyło nam podczas zwiedzania ogrodu. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy i podglądaliśmy różne zwierzęta. Byliśmy świadkami karmienia pingwinów, patrzyliśmy jak kolejno ustawiały się w kolejce, aby otrzymać upragnioną rybkę.
Najbardziej zachwyciły nas żyrafy, lwia rodzina, kot arabski, słonie ,zebry oraz małpy. Widzieliśmy różne gatunki ptaków, węży, żółwi i krokodyli. Trochę przestraszył nas pająk ptasznik. Na szczęście był szczelnie zamknięty za pancerną szybą. Podróż po świecie egzotycznych zwierząt dostarczyła nam wiele emocji i wzruszeń. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w MC Donald’s na posiłek i mały odpoczynek. Pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się pięknymi wrażeniami, które im towarzyszyły. Z pewnością wrócimy do Oliwy, by spotkać się ponownie z naszymi zwierzęcymi przyjaciółmi.