Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Grecja – WAŻNE INFORMACJE! stan na 15.08.2019 r. godz. 11.00

Bardzo proszę o bieżące śledzenie informacji tu podanych! Proszę również zajrzeć jeszcze 15 sierpnia w godzinach porannych czy coś nie uległo zmianie! W środę 14.08.2019 r. po godz. 16.00 pojawi się też szczegółowy plan wyjazdu.

Wyjazd 15 sierpnia. Zbiórka o godz. 19.15 przy szkole!

Można zabrać bagaż główny do 12 kg (razem z wodą)! W przypadku dużych bagaży będziemy je przed wyjazdem ważyć! Gdy ktoś przekroczy dopuszczalną liczbę kilogramów, będzie musiał zredukować nadbagaż!

Na wycieczkę należy zabrać:

 • WAŻNY PASZPORT lub WAŻNY DOWÓD OSOBISTY!

 • STRÓJ KĄPIELOWY!!! 
 • ważną legitymację szkolną
 • drobne euro na WC na trasie!!! BARDZO WAŻNE!!!
 • wiatrówkę (kurtka chroniąca przez wiatrem), – ANALIZUJĄC POGODĘ – STAN NA 15.08.2019 R. – NIEPOTRZEBNA!
 • płaszcz przeciwdeszczowy (najlepiej składaną folię) – ANALIZUJĄC POGODĘ – STAN NA 15.08.2019 R. – NIEPOTRZEBNY!
 • krem z filtrem chroniący przed słońcem,
 • czapkę z daszkiem – jeżeli ktoś posiada,
 • okulary przeciwsłoneczne – jeżeli ktoś posiada (proszę nie kupować takich okularów z rynku sierakowickiego czy z innych podobnych miejsc. Takie okulary nie nadają się do użytkowania i niszczą wzrok! W gdańskim Decathlonie w ramach promocji są porządne okulary z filtrem za ok. 20 zł)
 • plecak – Proszę nie zabierać plecaków zakładanych na jedno ramię! Są bardzo niewygodne podczas długich spacerów i ciężko się w nich cokolwiek transportuje.
 • wygodne buty – wystarczy jedna para,
 • odpowiednią liczbę par skarpet i bielizny, tak żeby dziecko miało możliwość przynajmniej raz dziennie zmienić skarpetki i bieliznę,
 • środki higieny osobistej (ręczniki, mydło, szczotkę i pastę do zębów, klapki pod prysznic),
 • kubek do herbaty,
 • kilka butelek wody – dziecko nie będzie musiało kupować na trasie,
 • batony, ciastka – dziecko nie będzie musiało kupować na trasie; warto też zadbać aby nie były to produkty z czekoladą gdyż się na trasie rozpłyną,
 • zupki chińskie – gdyby zachciało się jeść poza posiłkami, wieczorem ;)
 • lekarstwa – jeżeli dziecko przyjmuje leki systematycznie. Jeżeli Państwa dziecko często boli głowa, brzuch, gardło itp. to również proszę o zaopatrzenie dziecka w potrzebne medykamenty. Opiekunowie nie będą podawać dzieciom jakichkolwiek lekarstw.
 • woreczki „na niespodzianki” w autokarze – jeżeli ktoś potrzebuje.

 Proszę także pamiętać o odpowiednim stroju, ubraniu, w którym bez problemu będzie można wejść do kościołów i świątyń. Wymaga tego nie tylko kultura, ale także poszanowanie dla obiektu i innych ludzi, którzy odwiedzają święte miejsca kultu religijnego. Zależy zatem zapoznać się uważnie z planem wycieczki i wytycznymi podawanymi na bieżąco przez opiekunów czy przewodników. Wysoka temperatura sprzyja bardzo lekkim i zwiewnym ubraniom, co jest także ważne, jednak w kościołach itp., należy mieć na sobie odzież, która zasłania ramiona – koszulki, bluzki z rękawkami, spodenki przynajmniej do kolan, a najlepiej za kolana. W przypadku krótkich spódniczek, sukienek,  można zakryć je długą chustą itd.

 

RAMOWY PLAN [może ulegać modyfikacjom]

 

15.08 1 dzień

Zbiórka 19.15 przy szkole. Przejazd przez Polskę. Na pierwszy dzień zabieramy kanapki, napoje, ewentualnie będzie można coś sobie kupić do jedzenia na miejscach przystankowych – pierwszy posiłek następnego dnia o 18.00. 

Absolutnie nikt nie może pojechać z nieważnym dokumentem bo zostanie wysadzony na granicy.

 

16.08 2 dzień

Przyjazd do Budapesztu ok 16.00. Zakwaterowanie w hotelu Berlin *** Obiadokolacja zamówiona na godzinę 18.00. Spacer z opiekunami wieczorem po Budapeszcie na górę Gellerta. Podziwianie panoramy miasta. Nocleg.

 

17.08 3 dzień

Po śniadaniu – wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (ok 4-5h) – najważniejszych zabytków miasta  (komunikacja miejska). Czas wolny na zakup pamiątek, lodów czy przekąsek. Po południu (ok 17.00 – 18.00) przejazd do Grecji przez Serbię i Macedonię.

 

18.08 4 dzień

Przyjazd do Grecji (ok 11.00) – Riwiera w godzinach około południowych. Zakwaterowanie, wczesny lunch w hotelu. Czas wolny na plażowanie i regenerację. Kolacja.

Zakwaterowanie w Grecji – https://www.athina-hotel.com/

 

19.08 5 dzień

Śniadanie. Wycieczka do Meteorów. Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO Meteorów – klasztorów „zawieszonych w niebie”, zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie 5 z nich jest nadal zamieszkanych – zdarza się, że przez jednego zakonnika. Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Lunch w formie suchego prowiantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

 

20.08 6 dzień

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i regenerację. Lunch. Czas wolny na plażowanie. Kolacja. Przygotowanie do wycieczki do Aten.

 

21.08 7 dzień

Wyjazd do Aten ok 3 w nocy. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Jednodniowa wycieczka do Aten, zwiedzanie: portu Pireus, Akropolu i Plaki – starego miasta leżącego u podnóża Akropolu, grecka zmiana warty obok Parlamentu, stadion pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, w drodze powrotnej Termopile. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja.

 

22.08 8 dzień

Śniadanie.  Wycieczka na Skiathos, rejs stateczkiem z animacjami na pokładzie, zwiedzanie miasteczka greckiego, relaks na złotej plaży. Lunch w formie suchego prowiantu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

23.08 9 dzień

Śniadanie. Plażowanie i regeneracja. Lunch. Przygotowanie do wyjazdu. Obiadokolacja. Wyjazd w stronę Medżugorie – ok 17 – 18.00. Nocny przejazd.

 

24.08 10 dzień

Śniadanie robimy we własnym zakresie [produkty zapewnia szkoła!] . Dojazd ok 10.00. Zwiedzanie Medziugorię. Obiadokolacja. Nocleg. Hotel Globtour Inn

 

25.08 11 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę Plitiwckich Jezior ok 7.30. Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich – ok 12.00. Rezerwacja wejścia na godzinę 13.00. Zwiedzanie Parku – 9 godzinny postój. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski (ok 21-22). Posiłki robimy już we własnym zakresie [produkty zapewnia szkoła]. Obecnie organizowane jest jeszcze jedno wejście – do zamku (poza naszym programem) – ale na chwilę obecną to nic pewnego. Być może uda się także zjeść gdzieś na wczesny lunch. 

 

26.08 12 dzień

Powrót w godzinach porannych.

 

JEŻELI KTOŚ MA TAKĄ POTRZEBĘ, TO PROSZĘ WYDRUKOWAĆ SOBIE PLAN!

Podczas przejazdu, wycieczki, opiekunowie nie będą udzielali informacji na następujace pytania:

- daleko jeszcze? :)

- a co będziemy jeszcze dzisiaj robić? :)

- a co będziemy jutro robić? :)

- a o której kolacja? :)

- a kiedy będzie przystanek? :)

itp.

 

TELEFON DO OPIEKUNÓW:

- Przemysław Łagosz 500 298 217