Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Grecja – wycieczka – WYJAZD ODBĘDZIE SIĘ! START – 15 sierpnia!

Poniżej przedstawiam plan wycieczki do Grecji. Plan ten na chwilę obecną jest jeszcze kształtowany i dopracowywany i może ulec zmianie [ewentualnie skróceniu o 1 dzień]. W tej chwili trwa wyznaczanie dokładnej kalkulacji kosztów wyjazdu. Proszę o zapoznanie się i w przypadku zainteresowania – zapisanie dziecka. Program jest identyczny [z wyeliminowaniem pewnych mankamentów] z programem jaki był realizowany kilka lat temu – wycieczka jest wydłużona o 2 dni.

Program jest bardzo intensywny! Wycieczka jest bardzo atrakcyjna!

ZAPISY! WAŻNE!

Wyjazd 15 sierpnia w godzinach wieczornych (21.00 lub 22.00).

Koszt dla ucznia SP i Gimnazjum to 1000 zł. Koszt dla innych zainteresowanych – dorosłych osób to 2350 zł. Nie przewidujemy zapisów uczniów spoza naszej szkoły, chyba że ze swoimi rodzicami. [podczas wyjazdu uczniowie otrzymają wyżywienie, kasa potrzebna im będzie na ewentualnie napoje i WC, pamiątki; wszelkie bilety wstępu itp. są już wliczone w koszty wpłaty uczniów]

W przypadku potwierdzenia wyjazdu w środę na szkolnej stronie – każda zainteresowana osoba będzie musiała wpłacić zadatek w szkole w piątek 5 lipca, u pani Teresy [w godzinach 7.00-14.00], w wysokości 500 zł [lub jeżeli chce to całość kwoty]. Pozostała część opłaty za wyjazd będzie musiała być wpłacona na konto Stowarzyszenia do 15 lipca [dane podamy w przypadku potwierdzenia wyjazdu]. W przypadku rezygnacji z wyjazdu przez ucznia, dorosłego po wpłaceniu środków – zadatek i inne wpłaty nie będą zwracane!  Proszę o poważne i przemyślane podejmowanie decyzji! Tak krótki termin spowodowany jest faktem, że musimy jako szkoła, do poniedziałku 8 lipca, też wpłacić zadatek na konto firmy organizującej wyjazd – który w przypadku rezygnacji też przepada… Każdy z wpłacających otrzyma potwierdzenie wpłaty.

W przypadku pytań – proszę dzwonić – Przemysław Łagosz 500-298-217.

DANE DO WPŁATY ZA WYJAZD:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta
Szopa 8, 83-334 Miechucino
nr konta 02 8324 0001 0000 1906 2000 0010

W TYTULE PRZELEWU PROSZĘ KONIECZNIE WPISAĆ  IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA!!!

 

PROJEKT PLANU WYJAZDU otrzymany od organizatora [dokładny plan pojawi się po zebraniu grupy i potwierdzeniu wyjazdu] 

1 dzień

Wyjazd z Szopy w godzinach późno wieczornych (ok 22)

2 dzień

Przyjazd do Budapesztu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Spacer wieczorem po Budapeszcie. Nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu – wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem – najważniejszych zabytków miasta  (komunikacja miejska). Po południu wyjazd do Grecji przez Serbię i Macedonię.

4 dzień

Przyjazd do Grecji – Riwiera w godzinach około południowych. Zakwaterowanie, wczesny lunch w hotelu. Czas wolny  plażowanie i regenerację. Kolacja.

5 dzień

Śniadanie. Wycieczka do Meteorów. Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO Meteorów - klasztorów „zawieszonych w niebie”, zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie 5 z nich jest nadal zamieszkanych – zdarza się, że przez jednego zakonnika. Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Lunch w formie suchego prowiantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

6 dzień

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i regenerację. Lunch. Czas wolny na plażowanie. Kolacja. Przygotowanie do wycieczki do Aten.

7 dzień

Wyjazd do Aten ok 3 w nocy. Lunch i śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Aten z pilotem i przewodnikiem. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych

8 dzień

Śniadanie.  Wycieczka na Skiathos, rejs stateczkiem z animacjami na pokładzie, zwiedzanie miasteczka greckiego, relaks na złotej plaży. Lunch w formie suchego prowiantu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

9 dzień

Wykwaterowanie i wyjazd w godzinach bardzo wczesnych (ok 4 rano) Przejazd do Medżugorie Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

10 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Medziugorię. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Reszta dnia wolna (plażowanie, odpoczywanie) Obiadokolacja

11 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski

12 dzień

Dojazd do Szopy w godzinach porannych.

 

WAŻNE!!! – roaming – jeżeli zamierzacie się Państwo kontaktować ze swoim dzieckiem podczas wycieczki, to proszę nie zapomnieć aktywować roamingu w telefonie, który zabiera Wasze dziecko. Jeżeli Państwo tego nie zrobicie, to nie będziecie się mogli skontaktować z Waszą Pociechą. 

 

Na wycieczkę należy zabrać:

 • WAŻNY PASZPORT lub WAŻNY DOWÓD OSOBISTY!!!

 • KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ UCZESTNIKA WYPOCZYNKU! kartę wypoczynku można pobrać ze strony [na końcu tego postu] lub odebrać w szkole (w piątek podczas dokonywania wpłat). Proszę o dostarczenie wypełnionej karty w piątek lub między 12-13 sierpnia w godzinach 12.00-19.00. 


 • STRÓJ KĄPIELOWY!!! 
 • ważną legitymację szkolną
 • drobne euro na wc na trasie!!! BARDZO WAŻNE!!!
 • wiatrówkę (kurtka chroniąca przez wiatrem),
 • płaszcz przeciwdeszczowy (najlepiej składaną folię),
 • krem z filtrem chroniący przed słońcem,
 • czapkę z daszkiem – jeżeli ktoś posiada,
 • okulary przeciwsłoneczne – jeżeli ktoś posiada (proszę nie kupować takich okularów z rynku sierakowickiego czy z innych podobnych miejsc. Takie okulary nie nadają się do użytkowania i niszczą wzrok! W gdańskim Decathlonie w ramach promocji są porządne okulary z filtrem za ok. 20 zł)
 • plecak – Proszę nie zabierać plecaków zakładanych na jedno ramię! Są bardzo niewygodne podczas długich spacerów i ciężko się w nich cokolwiek transportuje.
 • wygodne buty – wystarczy jedna para,
 • odpowiednią liczbę par skarpet i bielizny, tak żeby dziecko miało możliwość przynajmniej raz dziennie zmienić skarpetki i bieliznę,
 • środki higieny osobistej (ręczniki, mydło, szczotkę i pastę do zębów, klapki pod prysznic),
 • kubek do herbaty,
 • kilka butelek wody – dziecko nie będzie musiało kupować na trasie,
 • batony, ciastka – dziecko nie będzie musiało kupować na trasie; warto też zadbać aby nie były to produkty z czekoladą gdyż się na trasie rozpłyną,
 • zupki chińskie – gdyby zachciało się jeść poza posiłkami, wieczorem ;)
 • lekarstwa – jeżeli dziecko przyjmuje leki systematycznie. Jeżeli Państwa dziecko często boli głowa, brzuch, gardło itp. to również proszę o zaopatrzenie dziecka w potrzebne medykamenty. Opiekunowie nie będą podawać dzieciom jakichkolwiek lekarstw.
 • woreczki „na niespodzianki” w autokarze – jeżeli ktoś potrzebuje.

 Proszę także pamiętać o odpowiednim stroju, ubraniu, w którym bez problemu będzie można wejść do kościołów i świątyń. Wymaga tego nie tylko kultura, ale także poszanowanie dla obiektu i innych ludzi, którzy odwiedzają święte miejsca kultu religijnego. Zależy zatem zapoznać się uważnie z planem wycieczki i wytycznymi podawanymi na bieżąco przez opiekunów czy przewodników. Wysoka temperatura sprzyja bardzo lekkim i zwiewnym ubraniom, co jest także ważne, jednak w kościołach itp., należy mieć na sobie odzież, która zasłania ramiona – koszulki, bluzki z rękawkami, spodenki przynajmniej do kolan, a najlepiej za kolana. W przypadku krótkich spódniczek, sukienek,  można zakryć je długą chustą itd.

 

LISTA UCZNIÓW ZGŁOSZONYCH DO WYJAZDU [stan na środę, godz. 19.30]:

 • Proszę o przygotowanie na piątek i przekazanie pani Teresie następujących danych: numer pesel, numer-serię dokumentu jakim się będziecie Państwo posługiwać (dowód osobisty lub paszport), data ważności dokumentu, numer telefonu jakim będą posługiwać się podczas wyjazdu – jeżeli zabierają telefon, datę urodzenia, adres. Dokument musi być ważny co najmniej 3 miesiące od zakończenia wycieczki! Osoby, które jeszcze nie posiadają dowodu lub paszportu – podanie danych bezpośrednio po odebraniu go z urzędu. 

 1. Wiktor Czaja
 2. Patryk Strongowski
 3. Dawid Okrój
 4. Wartysław Borowski
 5. Dąbrówka Borowska
 6. Dominika Walkusz
 7. Michał Lorbiecki
 8. Bartłomiej Lorbiecki
 9. Błażej Leman
 10. Karolina Koszałka
 11. Marcin Klinkosz
 12. Oliwia Teclaf
 13. Maksymilian Skierka
 14. Michał Polejowski
 15. Patrycja Kuczyńska
 16. Robert Witka
 17. Albert Cyman
 18. Nikodem Cyman
 19. Kacper Płoski
 20. Zofia Czaja
 21. Przemysław Bobkowski
 22. Hanna Neubauer
 23. Józef Skrzypkowski
 24. Anna Białk
 25. Laura Złoch
 26. Kalina Bulczak
 27. Aleksandra Stencel
 28. Wiktor Głodowski
 29. Amelia Teclaf
 30. Anna Komkowska
 31. Mateusz Koszałka
 32.  Julia Górska
 33. Tomasz Bulczak
 34. Łucja Klamrowska
 35. Daria Bazychowska
 36. Amelia Narloch
 37. Fabian Wierciński
 38. Marcelina Bobkowska
 39. Magdalena Chaber
 40. Patrycja Kitowska
 41. Natalia Bulczak
 42. Dominik Klamrowski
 43. Izabela Klamrowska
 44. Błażej Szmuda
 45. Marta Leman
 46. Milena Damps
 47. Adrian Ropela
 48. Anna Leman
 49. Dariusz Leman
 50. Nikodem Strongowski
 51. Emilia Bigus
 52. Dominik Ropela
 53. Wioletta Bulczak
 54. Witold Czaja
 55. Teresa Bargańska
 56. Marek Cyman
 57. Maria Cyman
 58. Joachim Lorbiecki

Jeżeli ktoś ze zgłoszonych osób nie odnalazł się na liście to proszę o kontakt do jutra – czwartek – do godz. 11.00.