Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Dzień drugi – Zielona Szkoła

Dzisiaj, mimo że obudził nas dźwięk kropel uderzających o parapet, wcale to nas aż tak nie zmartwiło. Przecież czekał na nas dzień pełen niespodzianek. Po śniadaniu udaliśmy się do salonu kominkowego, aby razem z naszymi animatorami, panem Bartkiem i Alkiem wspólnie śpiewać znane i mniej znane piosenki. Pan Bartek przygrywał na gitarze, a my (każdy jak potrafi) śpiewaliśmy wesoło i ochoczo. Po muzycznym wstępie przeszliśmy do części artystycznej, której tematem przewodnim było „Środowisko naturalne”. Zastanawialiśmy się jak będzie wyglądał świat za 100 lat. Oczywiście dużo zależy od tego jak będziemy dbać o środowisko. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna rysowała świat w którym dba się o środowisko, druga wręcz odwrotnie (świat zniszczony). Po obiedzie, mimo niesprzyjających warunków pogodowych odważnie wyruszyliśmy na spacer. Dwie godziny na świeżym powietrzu minęły bardzo szybko. Wszyscy byli zadowoleni i w jak najlepszych humorach mimo, że pogoda była kapryśna. Przed kolacją uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na film pt. „Alicja w krainie czarów”.  Po seansie i posiłku wszyscy udaliśmy się do swoich pokoi, aby miło spędzić dalszą część wieczoru w gronie swoich przyjaciół.