Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Dzień pierwszy – Zielona Szkoła

Dzisiaj, 9 września o godzinie 8.00 uczniowie klas I-III wyruszyli do położonej w samym sercu Borów Tucholskich zabytkowej leśniczówki, która od lat jest letnim domem dla zuchów i harcerzy. Owa leśniczówka znajduje się w Leśnej Hucie nieopodal Czarnej Wody. To właśnie tu uczniowie rozpoczęli tegoroczną przygodę z Zieloną Szkołą. Po przybyciu i zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym w leśniczówce oraz zwiedzeniu najbliższej okolicy, udaliśmy się na pyszny obiad. Pełni energii przystąpiliśmy do pierwszych zadań przygotowanych przez opiekunów Leśnej Stacji. Uczestnikom wycieczki bardzo spodobało się budowanie szałasu w lesie. Wykazali się przy tym zadaniu ogromną pomysłowością. Kolejnym etapem zajęć było zaznajomienie się z różnymi roślinami znajdującymi się w lesie. Podczas spaceru uczniowie nie tylko dotykali, wąchali ale też smakowali różne rośliny, które można spotkać w lesie i na polanie. Poznali również tajniki zastosowania różnych roślin w codziennym życiu. Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na kolację po której był również czas na gry i zabawy sportowe. To był bardzo intensywny i pełen wrażeń dzień.