Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

POMORSKIE FORUM BRD

27 września br. w Ergo Arenie odbyło się POMORSKIE FORUM BRD. Spotkanie skierowane było do nauczycieli wczesnoszkolnych z przedszkoli i szkół podstawowych woj. pomorskiego. Głównym prowadzącym FORUM był „Pan Autochodzik”, czyli Mirosław Wołowik, który w ciekawy i profesjonalny sposób przekazał ideę Rajdu Edukacyjnego „GOTOWI DO DROGI”. Zapoznał uczestników z drogowymi akcjami m. in.: 1) ZZ- Zawsze Zapina Cała Rodzina- W czasie każdej podróży zawsze zapinam pasy w samochodzie; 2) Koła Stop – Robisz Krok – Zanim wejdziesz na ulicę UPEWNIJ SIĘ, że wszystkie auta się zatrzymały; 3) WIDMO – jestem WIDOczny – po zmroku noszę odblaski, żeby być widocznym dla kierowcy.

Podczas spotkania p. Rafał Ziółkowski – ratownik PZM zaprezentował jaki sposób można wykorzystać zestaw edukacyjny AUTOCHODZIK w pracy z dziećmi. Ponadto nauczyciele pod okiem ratowników mieli za zadanie wykonać prawidłowy opatrunek uciskowy przedramienia.

Na FORUM przedstawiono politykę „Vision Zero”, czyli wizji całkowitego wyeliminowania wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych, którą zaprezentowała pani dr hab. inż. Joanna Żukowska.

Następnie p. Agata Lewandowska – Miejski Inżynier Ruchu Drogowego w Gdańsku przedstawiła prezentację na temat fizycznych ograniczeń prędkości, jakie zastosowano w centrum miasta w celu spowolnienia i zmniejszenia ruchu.

Na zakończenie FORUM poruszono ciekawy temat „Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym” w świetle przepisów Kodeksu Drogowego.

Uczestnicy zostali wyposażeni w specjalne materiały edukacyjne, dodatki do wykorzystania na zajęciach z uczniami.

Relacja filmowa https://www.facebook.com/autochodzik/videos/957343751272445/

zdjęcia https://www.facebook.com/autochodzik/