Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Ślubujemy, że nie zawiedziemy!

Dzisiaj, 8 października w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość – pasowanie na pierwszaka i przedszkolaka. Było to niezwykłe wydarzenie szkolne, którego nasi najmłodsi uczniowie wyczekiwali od dawna. W pięknych togach i biretach, z uśmiechem na twarzach i radością w sercu zaprezentowali się przed zebraną publicznością. Na odświętnie udekorowanym holu dominowały w tym roku kolory: niebieski i biały. A to przy współpracy pani Lucyny Koszałki, która pomogła przy przygotowaniu przepięknej dekoracji. Również uczniowie prezentowali się dostojnie i elegancko w specjalnie uszytych na tę okazję strojach przez Zakład Krawiecki Rompa. W tak pięknej scenerii uczniowie klasy pierwszej i trzeciej zabrali wszystkich w podróż do cudownej krainy nauki. W inscenizacji słowno – muzycznej popisali się deklamacją wierszy, pięknym śpiewem, tańcem i grą na instrumentach perkusyjnych. Przesłaniem występu było uświadomienie wszystkim obecnym, że w szkole nie tylko zdobywamy wiedzę, ale również uczymy się szanować tradycję i wyższe wartości takie jak: pracowitość, grzeczność, mądrość i miłość do ojczystego kraju – Polski. Uczniowie zdali pierwszy egzamin na piątkę. Po części artystycznej przyszła pora na uroczyste ślubowanie i pasowanie. Uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi kolegami i koleżankami. Ślubowali dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz obiecali, że będą kochać swoją ojczyznę, przestrzegać porządku w szkole, a także swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, kuferki i smartwatche. Następnie na scenie pojawiły się przedszkolaki, które pokonały tremę i zaprezentowały się swoim rodzicom w programie artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenkę i recytowały wiersze. Dzieci były bardzo dumne z tego, że mogły wystąpić przed swoimi rodzicami i pokazać im to, czego się nauczyły, a rodzice ze wzruszeniem obserwowali swoje pociechy.
To był bardzo ważny dzień w życiu przedszkolaków i pierwszoklasistów. Na koniec uczniowie klasy pierwszej dla wszystkich zebranych gości zatańczyli poloneza. Po części oficjalnej na małych artystów i ich rodziców czekał słodki poczęstunek. Był czas na uściski, pochwały i wspólne zdjęcia. Ten dzień z całą pewnością na długo zostanie pierwszakom i przedszkolakom w pamięci.
Wychowawczyni klasy pierwszej Emilia Janneck pragnie serdecznie podziękować swoim wychowankom za piękny występ, panu dyrektorowi Przemysławowi Łagoszowi za pomoc i owocną współpracę podczas przygotowań do ślubowania, za zaangażowanie i poświęcony czas, rodzicom za pomoc przy przygotowaniu poczęstunku, a przede wszystkim obecność. Pani Lucynie Koszałce za pomoc przy dekoracji, panu Marcinowi Rompie za szybkie i profesjonalne uszycie strojów na pasowanie, widzom za uwagę, uśmiech i gromkie brawa. Drodzy rodzice, bądźcie dumni ze swoich pociech, które w tym dniu przekroczyły kolejny próg w swoim życiu.