Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Wiedźmin – 4.10.2019 r. – Teatr Muzyczny

W piątek – 4.10.2019 r. – chętni uczniowie klas 4-8, mieli okazję wybrać się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na spektakl pt.: Wiedźmin. O 15.30 autokar wyruszył spod naszej szkoły w Szopie i udał się w stronę Mirachowa… Część uczniów dosiadała się na trasie. Z powrotem natomiast wszyscy wysiedli przy parkingu szkolnym Małej Szkoły, gdyż było już późno i ze względu na bezpieczeństwo uczniów, odbiór przez rodziców z tego miejsca jest pewniejszy, niż pozostawianie ich na przystankach. Przed przedstawieniem mieliśmy chwilę na posiłek w McDonaldzie lub KFC. Następnie udaliśmy się do teatru. O godz. 19.00 rozpoczęło się widowisko, które wraz z przerwą trwało 3,5 godziny. Wszyscy wytrzymali do końca ;) , mimo trochę niewygodnych siedzeń. – Niewygodnych, ze względu na czas inscenizacji, który dał się odrobinę we znaki każdemu. Co można powiedzieć o przedstawieniu? Myślę, i nie tylko ja, że naprawdę było warte obejrzenia. Sporo efektów wizualnych sprawiało, że wielokrotnie widz mógł poczuć się, że przebywa i w lesie, i na wodzie, a zaraz potem w pałacu… Poza tym niesamowita muzyka na żywo i oczywiście nietuzinkowe głosy polskich aktorów uczyniły z tego utworu fantasy niesamowity musical. Tytułowy wiedźmin, to bohater opowiadań Andrzeja Sapkowskiego - Saga o wiedźminie:
„Głównym bohaterem książek jest Geralt z Rivii – tytułowy wiedźmin, mutant, zabójca potworów, mistrz miecza posługujący się magicznymi znakami wiedźmińskimi. Saga opisuje zawiłe losy Geralta, który na mocy prawa niespodzianki powiązał się przeznaczeniem z Ciri – tajemniczym dzieckiem, zwanym Lwiątkiem z Cintry. Ich przygody, a także wielu innych napotkanych przez nich postaci, mają miejsce w czasie wielkiej inwazji Cesarstwa Nilfgaardu na Północne Królestwa (Temeria, Redania, Aedirn, Kaedwen). Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w bezwzględnej grze wywiadów wojskowych. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.”

źródło cytatu powyżej – wikipedia.pl