Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

GALICIA FOLK BAND w „Małej Szkole” w Szopie

W piątek w naszej szkole gościliśmy ukraiński zespół Galicia Folk Band. Poniżej relacje z tego występu okiem i uchem ;) naszych uczniów :) .

Zosia Byczkowska, kl. 8

Dnia 15 listopada 2019 roku (piątek) o godzinie 10⁰⁰ rozpoczął się w naszej szkole Koncert Pieśni Patriotycznej zespołu „Galicia Folk Band”. W występie brała udział cała szkoła wraz z nauczycielami. Zespół zaprezentował nam kilka bardzo pięknych utworów patriotycznych oraz opowiedział nam trochę o historii naszej Ojczyzny i jak powstawały wykonane wcześniej utwory. Muzycy przedstawili i opowiedzieli nam również trochę faktów o instrumentach, na których grają. Pod koniec przedstawili nam swój własny przez nich skomponowany utwór. Wszystkim bardzo spodobał się koncert zespołu z Ukrainy. Na zakończenie nasza szkoła zrobiła sobie z zespołem wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zuzia Szotrowska, kl. 7

Dnia 15.11.2019 o godz. 10.00. w Małej Szkole w Szopie na holu odbył się koncert ukraińskiego zespołu GALICIA FOLK BAND. Muzycy wykonywali piosenki w większości patriotyczne, ale także w innej tematyce. Grali również na różnych instrumentach, np. skrzypcach. Przedstawili nam również instrument o nazwie bandura. Między utworami opowiadali polską historię z czasów zaborów. Publicznością byli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Występ trwał ponad godzinę. Widzom podobało się wystąpienie kapeli, co można było zauważyć po oklaskach oraz okrzykach.

Moim zdaniem koncert był bardzo udany, ponieważ przedstawione przez nich pieśni była świetnie zaśpiewane. Niestety w tym występie brakowało mi krótkiej przerwy… ;)

Bartek Lorbiecki, kl.7

Dzisiaj u nas  w szkole 15.11.2019 o godzinie 10.00 odbył się koncert piosenek patriotycznych. Utwory wykonał zespół GALICIA FOLK BAND. Widownią byli: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Występ trwał około godziny, na holu. Koncert podobał mi się bardzo, ponieważ muzycy śpiewali i grali na żywo. Przy śpiewaniu przedstawiali nam polską historię z czasów zaborów. Nie był dwóch lekcji ;) i nie musieliśmy nigdzie jechać, żeby obejrzeć występ :) .