Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek – 7 listopada 2019 r. – obchodziliśmy w szkole dwie uroczystości. Co się wydarzyło, dlaczego i kto był organizatorem, tym razem te informacje zrelacjonują nam uczniowie. Ósmoklasiści napisali sprawozdania z tego dnia, ale tym razem tylko kilka z nich zaprezentujemy na naszej stronie. Mamy nadzieję :) , że następne imprezy też będą nam przedstawiać na łamach naszej szkolnej strony internetowej.

Kinga Piernicka, kl. 8

Dzisiaj o 9.45 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania Niepodległości. Spotkaliśmy się na holu, gdzie zaśpiewaliśmy wszyscy razem Hymn Polski. Po hymnie odbyło się przedstawienie, które przygotowały klasy 7 i 8. Inscenizacja przybliżyła wszystkim, co to jest niepodległość i wolność. Później rozpoczął się IV Konkurs Piosenki Patriotycznej. Udział w konkursie wzięło dwunastu solistów oraz sześć duetów. Pieśni były przepiękne i wzruszające. Wszystko było bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się, jak należy rozumieć niepodległość, jakie kiedyś było ciężkie życie i ile Polska musiała znieść, by być niepodległa. To piękne, że żyjemy teraz w takich czasach, bez wojny i jesteśmy wolni. Dzisiejszy dzień bardzo mi się podobał. Myślę, że powinniśmy pamiętać o takich świętach.

Adam Szwychtenberg, kl. 8

Dnia 07.11.2019 (czwartek) na trzeciej lekcji w Małej Szkole w Szopie na holu głównym odbył się apel, w którym brali udział moi koledzy i koleżanki. Dotyczył on Święta Niepodległości, które przypada w Polsce 11 listopada. Organizatorem apelu był Pan Leszek Arendt. Na początku odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, a potem odbyło się przedstawienie, które przypomniało nam o niepodległości, którą Polska odzyskała 11 listopada 1918 r. Większość uczniów na tę okoliczność ubrała się elegancko. Po wystąpieniu odbył się konkurs piosenek patriotycznych. W naszej szkole został organizowany po raz czwarty. Jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Najpierw śpiewały osoby, które wystąpiły solo w kolejności od przedszkola do 6 klasy, a następnie wystąpiły duety, od najmłodszych do najstarszych uczniów. Pan dyrektor wszystko nagrywał i robił sporą ilość zdjęć. Wykonywane piosenki były przeróżne, od wolniejszych do szybszych. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do swoich występów. Na koniec komisja, w której skład wchodzili:

- Pan Leszek,

- Pani Sabina,

- Pan Dyrektor

nagrodziła najlepszych. Wszyscy pozostali biorący udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Uczniowie klas ósmych nie byli na nagradzaniu uczestników, dlatego nie wiem kto dokładnie otrzymał i jakie miejsce ;) . Po piosenkach patriotycznych uczniowie poszli do klas na ostatnie lekcje. Moim zdaniem występ był dobrze zorganizowany i czekam na następny. :-)

Sandra Kroll, kl.8

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Pan Leszek przygotował uczniów naszej szkoły do przedstawienia. – Było dziewczynce, która nie rozumiała na czym polega odzyskanie niepodległości. Więc poszła do babci koleżanki o radę. Babcia powiedziała, że ma obejrzeć widowisko. Dziewczynka zrozumiała przekaz i już teraz nie będzie miała problemów z e zrozumieniem, czym jest niepodległość. Po inscenizacji odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Ja osobiście brałam w nim udział. Bardzo mi się podobał ten dzień. Praca, w którą Pan Leszek włożył z panią Emilią tyle wysiłku i czasu, nie poszła na marne. Szczególnie w momencie, który przygotowywał pan Leszek, gdy dwie uczennice zaśpiewały „Biały Krzyż”. Bardzo ładnie poprowadziły przedstawienie Oliwia i Marcysia, a w konkursie piosenki patriotycznej konferansjerami byli Kacper z Marcysią. Będę ten dzień wspominać bardzo miło.

Wyniki z konkursu:

I miejsce – Kinga Edut, kl. 5

I miejsce – Maja Lehmann, kl. 3

II miejsce – Konrad Kański, kl. 6

II miejsce – Dąbrówka Borowska, kl. 3

III miejsce – duet – Kornelia Hilla i Kornelia Lis, k. 1

III miejsce – duet – Judyta Miotk i Julia Labuda z kl. 6 III miejsce – Nikola Kotłowska,kl. 6

wyróżnienia:

Dominik Płotka, kl. 2

Nikola Adamczyk-Damaszke, kl.1

Amelia Maćkowska, kl. 1

Zofia Lehmann, kl. 1

Agata Rompa, przedszkole