Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Muzyczne jasełka

Dzisiaj, 16 grudnia w naszej szkole wystawiono jasełka bożonarodzeniowe. Na scenie zaprezentowało się pond 60 uczniów w wieku od 5 do 14 lat. Tym razem młodzi artyści śpiewem oraz tańcem przekazywali radosną nowinę. Tegoroczne jasełka były wystawione w inny niż zazwyczaj sposób, ponieważ dominowała w nich muzyka, za pomocą której aktorzy opowiedzieli o narodzinach Pana Jezusa. Na początku pani Sabina Lejk powitała zgromadzoną publiczność. Następnie wspólnie odśpiewano kolędę „Do Szopy, hej pasterze”. Występy młodych artystów obfitowały w kolędy, pastorałki a także układy choreograficzne. Przedstawienie rozpoczął taniec „Walka dobra ze złem”, gdzie oczywiście zwyciężyło dobro. Następnie do Świętej Rodziny przybyli pastuszkowie, owieczki, baranki, trzej królowie, śpiewające anioły, tańczące anioły. W spektaklu dominowała muzyka, ruch, taniec, śpiew. Taka forma przedstawienia jasełek bardzo podobała się dzieciom, dlatego bardzo szybko uczyli się kolejnych choreografii, co skutkowało tym, że z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Na koniec zaprezentowały się aniołki-skrzaty w zabawnym tańcu „Kule śnieżne”. Po spektaklu pani Sabina zaprosiła wszystkich zgromadzonych na poczęstunek. Podziękowania kierujemy w stronę pani Doroty Kroll, która przygotowała „pyszności” do wigilijnego stołu.