Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Drugi dzień w Trójmieście – teatr i Centrum Nauki „Experyment”

Teatr to znakomity pomysł na wartościowe spędzenie czasu, dlatego też dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Miejskim Teatrze Miniatura. O godzinie 10.00 obejrzeliśmy spektakl pt. „Bajki robotów” na podstawie opowiadań Stanisława Lema z tomików „Bajki robotów” i „Cyberiada”.„Bajki robotów” to historie, które opowiadają sobie roboty. Z nich dowiadują się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących – gwiazdach, planetach i czarnych dziurach. Bajki opowiadają o tym, że najważniejszymi siłami działającymi w kosmosie są uczucia, a najsilniejszym z nich jest miłość. Po dwóch godzinach spędzonych w teatrze pojechaliśmy do Gdyni do Centrum Nauki „Experyment”. Wizytę rozpoczęliśmy od uczestnictwa w zajęciach pt. Nauka od kuchni”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Wykonywane zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Dzieci wykonywały szereg eksperymentów. Po zajęciach dzieci samodzielnie zdobywały wiedzę, korzystając z licznych interaktywnych stanowisk. Wystawa dawała możliwość zdobywania wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśniania zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych. Po 4 godzinach spędzonych w Centrum Nauki pojechaliśmy na obiadokolację i zasłużony odpoczynek.