Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Spektakl teatralny „Przyjaciele z Bullerbyn”

W dniu 30.01.2020 r., dzieci z oddziału przedszkolnego, grupa Słodziaków oraz uczniowie klasy I pod opieką nauczycieli i kilku rodziców wyruszyli w krótką podróż do Centrum Kultury w Kartuzach. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego  pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do przeżycia ciekawych przygód mieszkańców osady Bullerbyn. Inscenizacja odkrywała dziecięcy świat, w którym każdy dzień z pozoru zwyczajny staje się świetną przygodą – można bawić się w Indian, poszukiwać skarbów, spać w stogu siana, założyć spółdzielnię wiśniową czy przesyłać wiadomości „sznurkową pocztą”. Najważniejsze jednak, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. „Przyjaciele z Bullerbyn” to zaproszenie w teatralną podróż, pełną piękna, mądrości i wzruszeń.  Aktorzy urzekli nas swoją energią i kreatywnością przy wprowadzaniu w magiczny świat niezapomnianych przygód. Pokazali, że warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma. Opowiedziana językiem teatru historia uczy odpowiedzialności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. Wspaniała gra aktorów oraz dowcipne dialogi przeplatane były przebojowymi piosenkami. Sala była pełna dzieci, które żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie. Czas bardzo szybko mijał a zaciekawienie przedstawioną historią było ogromne.