Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Internetowy Wojewódzki Turniej Szachowy

Uczniowie „Małej Szkoły” W Szopie wzięli udział w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Organizatorem przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorska Federacja Sportu. Patronat nad tym turniejem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Turnieje zostały rozegrane w 3 kolejne niedziele tj. 26.04.2020, 03.05.2020 i 10.05.2020. W każdym turnieju uczestnik miał do rozegrania 7 spotkań w tempie 15 minut na partię. Gra była prowadzona za pomocą platformy Chess.com.

Do wirtualnych plansz zgłosili się: Maja Lehmann, Cyryl Bigus, Filip Okrój i Maksymilian Złoch.

26 kwietnia na stronie chess.com zjawiło się 350 zawodników, 3 maja 342 zawodników, a 10 maja 319 graczy. Niestety nie odbyło się bez problemów technicznych, niektórzy zawodnicy, nasi szkolni gracze również zmagali się z trudnościami połączenia się z platformą chess.com. Szkoda, bo odebrało to szansę na grę i radość z tego faktu.

Mimo wszystko uczniowie klasy trzeciej stanęli na wysokości zadania zdobywając łącznie w trzech turniejach 24 punkty. W tym:  Maks 8,5 pkt. z 20 rozegranych rund; Cyryl 8 pkt. z 21 rund; Maja 4,5 pkt. z 15 rund; Filip 3 pkt. z 10 rozegranych rund.

Serdecznie gratulujemy i bardzo cieszymy się, że pomimo obecnej sytuacji nasi uczniowie są aktywni,  rozwijają swoje pasje i osiągają kolejne sukcesy.