Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Mój przyjaciel… „Czwartaki” i ich zwierzaki

Ostatnio na lekcjach języka polskiego poznaliśmy historię Dżoka – psa, który posiada swój pomnik w Krakowie. Czego dokonał, jaki był, dlaczego uhonorowano go monumentem, możecie znaleźć w książce Barbary Gawryluk „Dżok. Legenda o psiej wierności”. Tematyka skłoniła nas do prezentacji domowych zwierzaków – ulubieńców uczniów z klasy 4. Wyzwanie okazało się bardzo łatwe i przyjemne. Każdy przedstawił swoje zwierzątko, opowiedział też, jakie ma obowiązki w związku z posiadaniem tak niezwykłego przyjaciela. Miłe było również to, że „Czwartaki” nie wyróżniały i nie oceniały swych żyjątek. Wszystkie są jednakowo ważne i piękne. Stąd też w galerii można zobaczyć nie tylko psa – chyba najpopularniejszy, ale i królika, kurę, czy rybkę ;) . Dodatkowo każdy wykonał opis swego pupila.