Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Grób leśny z Bąckiej Huty przeniesiony…

Szczątki z lasu, z Bąckiej Huty PRZENIESIONE! Przez wiele lat uczniowie ze szkoły w Szopie w okresie listopada dbali o leśny grób żołnierza. Jednak we wrześniu tego roku szczątki zostały ekshumowane i przeniesione na cmentarz w okolice Szczecina. Zmarły pochowany był bardzo płytko, zaś szkielet zachował się praktycznie w całości. Na publikację większej liczby szczegółów czy zdjęć póki co nie mam zgody. Niestety nic oprócz małego krzyżyka nie znaleziono przy zmarłym. Nieboszczyk został pochowany w trumnie. Z tradycyjnego przekazu wiadomo było, że zmarły był Polakiem, ale służącym w armii niemieckiej. Niestety nie dowiemy się pewnie niczego nowego w tym zakresie. Nie wiemy nawet czy ten przekaz był prawdziwy?! Być może ktoś kto kiedyś przeczyta ten opis i rozwiąże zagadkę, kim był tam pochowany człowiek? Pewnie takie osoby jeszcze żyją…