Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Historyczny escape room – konkurs

Zapraszam Was do udziału w nietypowym konkursie historycznym. Waszym zadaniem będzie uciec z podziemi budowli w której się znajdziecie. Żeby tego dokonać będziecie musieli odnaleźć ukryte wskazówki, tajemnicze przejścia, wykazać się podstawową wiedzą historyczną dotyczącą XIX wieku, zwłaszcza powstania styczniowego, znajomością cyfr rzymskich, epok historycznych. Zebrane informacje pozwolą wam odkryć kod dzięki któremu będzie można otworzyć drzwi i wyjść z podziemi. Gdy wyjdziecie na zewnątrz znajdziecie się w miejscu, które wszyscy dobrze znacie. Wówczas zostanie Wam do rozwiązania test z informacji, ukrytych w podziemiach. Dziesięć najlepszych osób otrzyma ocenę celująca z historii ( waga 2) oraz 10 punktów plusowych na nowy semestr. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8. Test rozwiązać będą mogły tylko te osoby, które mają konto na quizizz. Aby wejść do escape roomu trzeba będzie wejść w link, który podam na stronie szkoły w piątek o godzinie 15-ej. Maksymalny czas na wykonanie zadania to jedna godzina. Wygrają osoby, które najszybciej udzielą poprawnych odpowiedzi.