Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Pasje uczniów Małej Szkoły w Szopie

Aleksandra Browarczyk
Jeździć konno zaczęłam 1 czerwca 2019 roku, i od tego dnia jeżdżę regularnie. Dużo osób nie uważa jeździectwa za sport, bo myślą, że wystarczy na koniu siedzieć i nic nie robić. Mimo tego jak to wygląda, nie jest to takie łatwe – koń jest żywym zwierzęciem, które nie zawsze chce robić to co mu się narzuca, tak naprawdę jest w stanie jednym ruchem wyrządzić komuś ogromną krzywdę. Przy jeździectwie nie liczy się tylko umiejętność samej jazdy, tak naprawdę każdy koń jest inny i nie jeździ się na nim tak samo. Poza samą jazdą powinno się umieć siodłać, rozsiodłać i mieć choćby podstawową wiedzę o koniach. Jeździectwo ludzie traktują różnie, niektórzy jako sport wyczynowy (skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, wyścigi, cross itd.), inni jako sport amatorski, a jeszcze inni jako rekreację. Moim największym osiągnięciem w jeździe konnej na ten moment jest wygranie Hubertusa, czyli gonitwy za „lisem” którym jest osoba mająca sztuczny ogon uciekająca przed innymi.

Arkadiusz Treder
Moją przygodę z kick-boxingiem zacząłem w lutym 2020 r. Bardzo mnie to wciągnęło, na początku poszedłem z ciekawości, później drugi, trzeci raz i tak chodzę, aż do dzisiaj. Moi trenerzy są bardzo dokładni w tym co robią i starają się przekazać jak najwięcej technik bokserskich i oczywiście dyscyplina i szacunek w sporcie. Jest to dziedzina sportowa, w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Sport rozwijający w sposób holistyczny umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu. Ćwiczę regularnie, staram się dać z siebie jak najwięcej, aby w przyszłości coś osiągnąć w tym sporcie. Kick-boxing daje mi to dużą satysfakcję i radość. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł się również pochwalić swoimi zdobytymi umiejętnościami na zawodach.

Agnieszka Stankowska
Moje największe osiągnięcia w roku 2020 i 2021 to: II miejsce w XXIII Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Ciechanowie, 27-29.08.2020 r., III miejsce w Międzywojewódzkich Zawodach w Stylu Wolnym w Pelplinie, 18.10.2020 r., III miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur Młodziczek w Zapasach w Olsztynie, 13.12.2020 r., oraz I miejsce w XXI Międzynarodowym Pucharze Kaszub, Turniej Memoriałowy w Kartuzach, 5.06.2021 r. Zapasy to sport dla wytrwałych.

Z klasy 6 Amelia i Artur Okrojowie uczęszczali na karate do klubu Shotokan w Lęborku, natomiast Michalina Majkowska pasjonuje się również aktywnym spędzaniem czasu – jeździectwie konnym.

Filip Płotka uczeń zerówki zaczął interesować się piłką od kiedy nauczył się chodzić. Na początku sprawdzał swoje umiejętności w F. C. Gowidlino, natomiast od września 2019 r. trenuje w APK Jedynka w Kartuzach i gra w nim do dnia dzisiejszego. Szybko też awansował do starszego rocznika. Swój pierwszy sukces osiągnął 23 lutego 2020 r. na turnieju Cassubian Cup w Bolszewie, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny. Rozegrał dużo sparingów i meczy m.in. rozgrywki w Lidze Pomorskim Związku Piłki Nożnej; w turnieju w Gedanii Gdańsk Errea Cup; w turnieju Granit Cup w grudniu 2020 r., gdzie drużyna APK Jedynki wygrała wszystkie mecze, a Filip został wybrany jednym z czterech zawodników turnieju; w Lidze JomaFive, oraz w turnieju Baltic Football Cup w maju 2021 r., w którym został królem strzelców turnieju. W czerwcu 2021 r. został wybrany zawodnikiem miesiąca w swojej drużynie.

Wartysław Borowski
Moją pasją jest przede wszystkim jazda konna i narciarstwo. – W narciarstwie, które uprawiam od piątego roku życia, zdobyłem w tym roku tytuł demonstratora. Zająłem również II miejsce w Pucharze Wieżycy w Slalomie Gigancie. Końmi pasjonuje się prawie 8 lat. Zawodowo uczę się jeździć około 4. W tym roku także i w tej dziedzinie zdobyłem brązową i srebrną odznakę jeździecką. W gospodarstwie rodzinnym mamy kilka koni, mój ulubieńcem jest Dala.

Izabela Klamrowska
Moją pasją od zawsze była piłka nożna. Piłka dla mnie, to coś więcej niż miejsce w tabeli albo wygrana jakiegoś turnieju. Piłka, to gra o honor, szacunek, zdobycie doświadczenia, poznanie nowych osób. W piłkę zaczęłam grać już w zerówce. Początki były trudne, ale udało się. Moim ulubionym piłkarzem jest Robert Lewandowski, który pokazuje, jaki ma talent nie tylko na boisku, ale także poza nim. Ma na swoim koncie m.in. pobity rekord Bundesligi i wiele innych.