Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

EuroWeek – obóz językowy 2022

W dniach 10 – 14 listopada 2022 r. nasza szkoła po raz siódmy uczestniczy w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów. W tym roku jesteśmy w Międzygórzu z uczniami klas VI – VIII.

Program ten jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia są prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundację EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek.

Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

W czwartek około godziny 18 dotarliśmy na miejsce. Po smacznej kolacji rozpoczęło się uroczyste powitanie uczestników. Oprócz naszej szkoły, na obóz językowy przyjechała szkoła z Czarże, Mikołowa oraz Śremu. Poznaliśmy pierwszych wolontariuszy z Filipin, Hiszpanii, Meksyku, Gruzji, Azerbejdżanu, Turcji i Indonezji. Po zapoznaniu z celami i programem obozu rozpoczęła się dyskoteka:)

 

Kolejny dzień rozpoczął się pobudką i śniadaniem o godzinie 8.00.  Zajęcia zaczęliśmy od Energizera, czyli rozgrzewki. Po krótkiej przerwie odbyło się losowanie numerków do poszczególnych grup. Dzięki temu każdy miał szansę bliżej się poznać z innymi uczestnikami obozu. Każda grupa otrzymała zadanie, które polegało na opisaniu swoich oczekiwań podczas pobytu oraz o swoim hobby, krajach, których chcielibyśmy zwiedzić. Po zakończeniu wszyscy udaliśmy się na spacer nad wodospad Wilczki oraz nad zaporę w Międzygórzu. Po powrocie odbyły się prezentacje państw, z których pochodzą nasi wolontariusze. Po kolacji odbył się Night Show. O godzinie 20.30 rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do późnych godzin, była to okazja, żeby zapoznać się z rówieśnikami z innych szkół.