Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

XXII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych

W dniach od 5. do 7. czerwca uczniowie „Małej Szkoły” w Szopie brali udział w igrzyskach sportowych w Sierakowicach. Do rywalizacji zostały zaproszone wszystkie szkoły z naszej gminy. Na początku nastąpił przemarsz ekip z poszczególnych szkół dookoła stadionu. Zawodników poprowadzili najbardziej utytułowani sportowcy niosący dużą flagę olimpijską- naszą szkołę reprezentowała drużyna wice mistrzów Polski w BRD. Następnie dwie uczennice reprezentująca szkołę w Szopie – Dąbrówka Borowska i Nadia Olszewska – okrążyły stadion z małą flagą olimpijską, która został wciągnięta na maszt. Kolejnym punktem igrzysk było złożenie przysięgi olimpijskiej przez reprezentantów wszystkich szkół. Nie zabrakło również hymnu, który na stadionie w Sierakowicach rozbrzmiewa od ponad dwudziestu lat.
Po przysiędze rozpoczęła się sportowa rywalizacji w przeróżnych dyscyplinach, która trwała trzy dni. Świetnie spisali się sportowcy z naszej szkoły, którzy zdobyli łącznie 18 medali, 12 złotych i 6 brązowych:
Dąbrówka Borowska – złoty medal, skok w dal;
Maksymilian Złoch – brązowy medal, skok wzwyż;
Natasza Olszewska – złoty medal, skok w dal;
Dąbrówka Borowska – złoty medal, bieg na 600 metrów;
Aleksandra Krauza – brązowy medal, bieg na 1000 metrów;
Natasza Olszewska – złoty medal, bieg na 1000 metrów;
Dąbrówka Borowska – złoty medal, bieg na 60 metrów;
Nadia Olszewska – złoty medal, Bieg na 400 metrów;
Natasza Olszewska – brązowy medal, bieg na 400 metrów;
Dąbrówka Borowska – złoty medal, skok wzwyż;
Drużyna chłopców z klasy V i VI – brązowy medal, piłka nożna;
Natasza Olszewska, Aleksandra Krauza, Nadia Olszewska, Zosia Maszk – złoty medal, sztafeta 4 x100 m;
Dąbrówka Borowska – złoty medal, bieg na 200 metrów
Nela Kielińska, Nikola Adamczyk, Rozalia Maszk, Dąbrówka Borowska –brązowy medal, sztafeta 4 x100 m;
Natasza Olszewska – brązowy medal, bieg na 100 metrów;
Nadia Olszewska – złoty medal, bieg na 100 metrów;
Nadia Olszewska, Zosia Maszk, Aleksandra Krauza, Natasza Olszewska – złoty medal, sztafeta 4×400 m;
Mateusz Walkusz – złoty medal, pchnięcie kulą.
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy czwarte miejsce na dwanaście szkół gminy Sierakowice:
1) SP nr 1 w Sierakowicach:
2) SP w Gowidlinie;
3) SP nr 2 w Sierakowicach;
4) „Mała Szkoła” w Szopie