Zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej

Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2022/2023, dlatego informujemy o konieczności zwrócenia do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników oraz książek. Drodzy uczniowie, przypominamy, że ćwiczenia są własnością ucznia i nie podlegają zwrotowi.
Bardzo proszę, o zwrócenie wszystkich podręczników w godzinach pracy biblioteki szkolnej, najpóźniej do 20 czerwca. Każdy uczeń ma obowiązek osobiście zwrócić komplet podręczników w następujących terminach.
Harmonogram zwrotu podręczników:
14 czerwca (środa) 8:50-10:30 (pokój nauczycielski)
19 czerwca (poniedziałek) 8:00-8:45 (sala klasy 1)
20 czerwca (wtorek) 12:35-13:20 (sala klasy 1)
14-20 czerwca, długie przerwy 11:25-11:45 (sala klasy 3)
Bardzo proszę, aby w wyznaczonych terminach uczniowie przynieśli komplety podręczników oraz wszystkie książki wypożyczane z biblioteki szkolnej. Jeżeli uczeń ma poprawkę w późniejszym terminie, niż wyznaczony w harmonogramie, może zwrócić pojedyncze podręczniki w innym czasie (po wcześniejszym uzgodnieniu z panią Emilią Janneck).
Uczeń powinien przygotować podręczniki:
- zdjąć okładki. Jeżeli okładki mają taśmę samoprzylepną – zostawiamy,
- wytrzeć gumką wszystkie podkreślenia, zapiski, rysunki dokonane ołówkiem,
- rozprostować wszystkie zagięte karty,
- podkleić rozdarte lub wypadające kartki,
- usunąć własne materiały (sprawdziany, kartkówki, notatki, zakładki)
- uczniowie zobowiązani są do zwrotu podręczników, które nie mogą mieć cech zniszczenia, utrudniających ich dalsze użytkowanie.
Przez zniszczenie podręcznika rozumie się: umyślne lub spowodowane przez zaniedbanie użytkownika poplamienie, trwałe zabrudzenie, zalanie napojami, popisanie, rozerwanie, wyrwanie i zagubienie kartek oraz inne wady fizyczne. W przypadku zniszczenia lub zgubienia/niezwrócenia podręcznika rodzic/opiekun zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza. Podręczniki zniszczone lub zagubione należy odkupić i dostarczyć do biblioteki najpóźniej do 20 czerwca.