Mamy dwa medale!

W Sierakowicach odbyły się dzisiaj sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały cztery sześcioosobowe sztafety.
Uczniowie rywalizowali na dystansie 6 x 800 metrów. Udział w sztafetowych biegach przełajowych wymaga od zawodników dobrej kondycji fizycznej oraz umiejętności współpracy całego zespołu. Jednym z kluczowych aspektów jest również technika przekazywania pałeczki, niepoprawne jej przekazanie może kosztować drużynę cenne sekundy i niższe miejsce w klasyfikacji.
Świetnie poradziły sobie dzisiaj obie sztafety dziewczyn. Młodsze zajęły miejsce drugie a starsze nie dały szans rywalkom z innych szkół i stanęły na najwyższym stopniu podium. Obie drużyny chłopców zajęły piąte miejsca.
Skład sztafet z klas 4-6
a) dziewczyny: Julia Krauza, Nikola Adamczyk-Damaszke, Maja Olszewska, Nel Kielińska, Zosia Czaja, Rozalia Maszk
b) chłopcy: Gracjan Bulczak, Antoni Grymuza, Nikodem Patelczyk, Wojciech Prorok, Krzysztof Reuter, Arek Klinkosz
Skład sztafet z klas VII-VIII
a) dziewczyny: Dąbrówka Borowska, Daria Neubauer, Nadia Olszewska, Natasza Olszewska, Aleksandra Krauza, Judyta Roszkowska
b) chłopcy: Oliwier Maszk, Maksymilian Złoch, Mateusz Walkusz, Mateusz Wentowski, Artur Okrój, Szymon Szmuda
Sztafeta starszych dziewczyn będzie reprezentował za tydzień gminę Sierakowice na zawodach powiatowych.