Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

VI Pomorski Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych

W czwartek uczniowie z „Małej Szkoły” w Szopie wzięli udział w finale konkursu historycznego na temat żołnierzy niezłomnych. Konkurs odbył się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wystartowało w nim 29 zespołów z województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
1) Daria Neubauer, Dominik Płotka, Cyryl Bigus
2) Benedykt Mielewczyk, Oliwier Maszk, Franciszek Stankowski
Konkurs składał się z 4 etapów. W pierwszym z nich uczniowie otrzymali 6 fotografii. Ich zadanie polegało na rozpoznaniu osób ,które się na nich znajdowały – podanie imienia, nazwiska i pseudonimu żołnierza. W etapie drugim wszystkie drużyny losowały po 2 pytania, na które trzeba było udzielić odpowiedzi. Etap trzeci polegał na uzupełnieniu luk w otrzymanym tekście. W czwartym etapie uczniowie musieli rozpoznać kogo dotyczył czytany przez organizatorów życiorys.
Łącznie można było zdobyć 43 punkty – jednak żadnej z drużyn się to nie udało. Drużyna nr 1 z Szopy uzbierała łącznie punktów 40 a druga z naszych drużyn 39 punktów. Do walki o podium Darii, Cyrylowi i Dominikowi zabrakł 1 punkt! Trochę szkoda… ale wrócimy tam za rok ;-)

Po konkursie skorzystaliśmy z możliwości zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji znajdującej się w muzeum.