Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

Finał BRD 25.05.2024 informacje

Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024 odbędzie się na obiektach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mała Szkoła” w Szopie 25 maja 2024 r. (sobota). Parking dla przyjeżdżających gości, busów znajduje się na boisku trawiastym, powyżej szkoły. Wjazd i wyjazd jedną bramą.

Plan zawodów:

 • 8.30-9.45 – rejestracja zawodników, drużyn; sprawdzanie legitymacji, pozwoleń, kart rowerowych, wydawanie znaczników, losowanie numerów startowych;
 • 10.00-10.15 – uroczyste rozpoczęcie;
 • 10.00 – pączek dla każdego z uczestników zawodów;
 • 10.15 – właściwe zawody…
 • ok. 13.00 – posiłek w formie zupy pomidorowej i bułki dla wszystkich – nie będą wydawane bony na posiłek tylko zostanie ogłoszony komunikat przez mikrofon o tym, że można podejść i odebrać posiłek; dzieci otrzymają też wafelka i butelkę wody; woda w dużych pojemnikach do rozlania w kubeczki będzie dostępna przez cały czas trwania konkursu;
 • ok. 15.00 zakończenie zawodów i rozdanie nagród.

Informacja odnośnie konkurencji:

 • TESTY. Testy z wiedzy o ruchu drogowym i z krzyżówek odbywać się będą w wyznaczonych salach w szkole. Do poszczególnych sal przypisani są uczniowie o konkretnych numerach startowych. Proszę o zapoznanie się z numeracją na tablicy ogłoszeń.
 • PIERWSZA POMOC. Konkurencja z pierwszej pomocy przedmedycznej  odbywać się będzie w dwóch salach. W jednej sali dla grupy młodszej, w drugiej dla grupy starszej. To znacznie przyspieszy zawody.
 • TOR PRZEDSZKÓD. Tor przeszkód znajduje się na parkingu od strony ulicy. Będą dwie osoby wyznaczone przez organizatorów jako sędziowie oraz po jednym pomocniku – do liczenia punktów karnych + uczeń do poprawiania toru po przejeździe. Plan toru przeszkód znajduje się w załączniku w formie pliku jpg. Proszę też zajrzeć do regulaminu i zapoznać się z nowymi zasadami punktowania na poszczególnych przeszkodach! Być może uda się przygotować film instruktarzowy dotyczący przejazdu na torze… Link zamieścimy w tym komunikacie.
 • MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO. Miasteczko usytuowane jest na boisku o nawierzchni poliuretanowej. Rozkład miasteczka w załączniku w formie pliku jpg. Układ znaków wyznacza policja w dniu zawodów. Na miasteczku ruchu drogowego być może będą dostępne jeszcze inne rowery – tak żeby przyspieszyć konkurencję.

ROWERY:

 • zdjęcia rowerów jakie dostępne będą podczas zawodów znajdują się na końcu wiadomości. W nazwie pliku znajduje się typ roweru oraz ile rowerów danego typu będzie dostępnych podczas zawodów.
KASKI:
 • Każdy z uczniów podczas zawodów na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego musi poruszać się w kasku. Jeżeli zapomnicie zabrać kaski to będą dostępne do wypożyczenia na poszczególnych stanowiskach. Więc nie musicie ich zabierać.
WYNIKI ZAWODÓW:
 • wyniki z poszczególnych konkurencji będą wywieszane na bieżąco na tablicy ogłoszeń – po ich zatwierdzeniu przez sędziego głównego zawodów.
 • Po zakończeniu wszystkich konkurencji sędzia główny wywiesi wyniki końcowe. Później nastąpi czas na wypisywanie dyplomów, przygotowanie dekoracji itp. Jeżeli któraś z drużyn nie będzie chciała czekać do oficjalnego zakończenia, bo jej zawodnicy zajęli miejsca od 6 w dół lub np. mają długą drogę powrotną, to może podejść do biura zawodów i odebrać pakiety pocieszenia, medale i udać się do domku. Rozdanie nagród dla drużyn z miejsc 1-5 odbędzie się wspólnie. Nie wysyłamy nagród do szkół, trzeba je odebrać na miejscu. Dla każdego ze zgłoszonych opiekunów przygotowujących uczniów do konkursu mamy w tym roku niespodziankę-pamiątkę.

W przypadku konieczności chęci zakupu czegoś ze sklepu, sklep spożywczy zlokalizowany jest w odległości 80 m od szkoły.

W przypadku pytań proszę dzwonić: Przemysław Łagosz, 500 298 217 lub mailować: lagosz@wp.pl.