Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

ABC Młodego Ekonomisty – II miejsce dla drużyny z Szopy!

W środę w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbył się XIV finał Powiatowego Konkursu ABC Młodego Ekonomisty zorganizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach.

W konkursie powiatowym uczestniczyli najlepsi w tej dziedzinie uczniowie wyłonieni w trakcie eliminacji szkolnych.
„Małą Szkołę” w Szopie reprezentowała drużyna w składzie: Daria Neubauer, Kamila Konkol, Cyryl Bigus, Artur Okrój, Franciszek Stankowski i Benedykt Mielewczyk.
Z testem finałowym składającym się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością zmierzyło się 78 uczniów z 15 szkół podstawowych powiatu kartuskiego tj. z: Kiełpina, Żukowa SP nr 2, Stężycy, Sierakowic SP nr 2, Mojusza, Szopy, Mściszewic, Egiertowa, Miechucina, Łapalic, Chmielna, Goręczyna, Puzdrowa, SP nr 2 z Kartuz oraz SP nr 1 z Kartuz.
W klasyfikacji indywidualnej nagrodzona została dziesiątka najlepszych uczestników. Wśród nich znalazły się dwie reprezentantki naszej szkoły: Daria Neubauer – miejsce 8VIII, Kamila Konkol – miejsce IX.
Pozostali członkowie drużyny zajęli również wysokie miejsca i tym samym pokonali trzynaście innych szkół z powiatu kartuskiego. Drużyna z Szopy w klasyfikacji zespołowej zajęła II miejsce.