Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w SZOPIE
This movie requires Flash Player 9
Szopa na mapie

XXIII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych

W dniach od 5. do 7. czerwca uczniowie „Małej Szkoły” w Szopie brali udział w igrzyskach sportowych w Sierakowicach. Do rywalizacji zostały zaproszone wszystkie szkoły z naszej gminy. Na początku nastąpił przemarsz ekip z poszczególnych szkół dookoła stadionu. Zawodników poprowadzili najbardziej utytułowani sportowcy niosący dużą flagę olimpijską- naszą szkołę reprezentowała Ola Krauza – mistrzyni Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Kolejnym punktem igrzysk było złożenie przysięgi olimpijskiej przez reprezentantów wszystkich szkół. Nie zabrakło również hymnu, który na stadionie w Sierakowicach rozbrzmiewa od ponad dwudziestu lat.
Po przysiędze rozpoczęła się sportowa rywalizacji w przeróżnych dyscyplinach, która trwała trzy dni. Świetnie spisali się sportowcy z naszej szkoły, którzy zdobyli łącznie 19 medali, 6 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych:
Julia Krauza – srebrny medal, bieg na 600 metrów;
Ola Krauza – brązowy medal, bieg na 1000 metrów;
Julia Krauza – brązowy medal, skok w dal;
Norbert Warmowski – brązowy medal, pchnięcie kulą;
Natasza Olszewska – złoty medal, bieg na 1000 metrów;
Julia Krauza, Nikola Adamczyk, Nela Kielińska, Rozalia Maszk – srebrny medal, sztafeta 4 x100 metrów;
Julia Krauza – srebrny medal, bieg na 60 metrów;
Julia Krauza – brązowy medal, bieg na 200 metrów;
Norbert Złoch, Mateusz Walkusz, Artur Okrój, Mateusz Wentowski – złoty medal, sztafeta 4 x100 metrów;
Ola Krauza, Judyta Roszkowska, Nadia Olszewska, Natasza Olszewska – złoty medal, sztafeta 4 x100 metrów;
Artur Okrój – brązowy medal, bieg na 100 metrów;
Nadia Olszewska – srebrny medal, bieg na 400 metrów;
Artur Okrój – srebrny medal, pchnięcie kulą;
Nadia Olszewska – srebrny medal, bieg na 100 metrów;
Norbert Złoch, Mateusz Walkusz, Szymon Szmuda, Franek Stankowski – brązowy medal, sztafeta 4 x400 metrów;
Norbert Złoch – złoty medal, bieg na 400 metrów;
Mateusz Walkusz – złoty medal, pchnięcie kulą;
Julia Krauza, Nela Kielińska, Rozalia Maszk, Nikola Adamczyk, Maja Olszewska, Zosia Czaja, Łucja Pranczke – brązowy medal, dwa ognie.
Gratulujemy wszystkim naszym sportowcom!
Szczególne gratulacje należą się Julce Krauzie, uczennicy IV klasy, która okazała się najbardziej wszechstronną zawodniczką z naszej szkolnej drużyny. Julka walczyła najczęściej ze starszymi od siebie zawodniczkami z klasy VI a mimo to zdobyła 7 medali i zjednała sobie całkiem sporą grupę kibiców z innych szkół.
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy czwarte miejsce na dwanaście szkół gminy Sierakowice… przegrywając jednym punktem z SP nr 1 w Sierakowicach.