Konkurs na lampion adwentowy – ZAPRASZAMY!

Regulamin Szkolnego Konkursu na „Lampion adwentowy”

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny „Mała Szkoła”
    w Szopie.
  2. Tematyką konkursu jest wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej.
  3. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świąteczno – adwentowych, a także kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych dzieci
    z rodzicami.
  4. W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały naturalne i sztuczne. Ważne, żeby lampion świecił sztucznym światłem, np. świeczki tealight na baterie.
  5. Konkurs trwa od 15.11.2023 r. do 28.11.2023 r.
  6. W konkursie mogą brać udział dzieci z grup przedszkolnych, uczniowie z klas I-VIII oraz całe rodziny. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:
  • przedszkole i zerówka
  • klasy I-III
  • szkoła podstawowa, klasy IV-VIII
  • lampion rodzinny 2023

Oprócz lampionu wykonanego indywidualnie, do konkursu można zgłosić prace wykonane przez całe rodziny. Należy pamiętać, aby w metryczce podać informacje o składzie rodziny.

7. Prace należy składać do pokoju nauczycielskiego do dnia 28.11.2023 r.
8. Za przebieg konkursu odpowiedzialna jest Pani Weronika Reuter i Pani Sabina Lejk.
9. Na konkurs można zgłaszać tylko własnoręcznie wykonane przez uczestników lampiony adwentowe. Wielkość lampionu  jest dowolna.
10. Lampiony od 28 listopada do 1 grudnia zostaną zaprezentowane na wystawie w głównym holu szkoły. 1 grudnia po zajęciach szkolnych będzie można zabrać lampion do domu.
11. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie jedną pracę wykonaną indywidualnie i jeden lampion rodzinny.
12. Kryteria oceny:

• zgodność prac z tematem;
  • jakość i estetyka wykonania;
  • indywidualne podejście do tematu;
  • pomysłowość, oryginalność pomysłu;
  • samodzielność wykonania;

13. Każda praca powinna zawierać metryczkę, tj. imię i nazwisko uczestnika, klasa lub grupa przedszkolna, dane rodziny, jeśli zgłaszana praca należy do kategorii rodzinnej.